ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
  • شرکت صنایع نانو سیلیس ایساتیس کار خود را از سال1391 به منظور تولید سیلیس آمرف سنتزی (SAS)آغاز نموده است.
  • محصولات صنایع نانو سیلیس ایساتیس را فقط با این آرم و نشان بشناسید

نانو سیلیس مزوپور

نانو سیلیس مزوپور


مزوپور سیلیس فرمی از سیلیس است و از توسعه های اخیر در فناوری نانو می باشد. رایجترین انواع  نانو ذرات مزوپورMCM-14 وSBA-15  هستند. همچنان تحقیقات بر روی ذرات، که کاربردهایی در کاتالیستها، تحویل مواد مخدر و تصویربرداری ادامه دارد.


مزوپور چیست؟
مواد مزوپور مواد دارای حفره هایی با قطر بین 2 تا 50  نانومتر هستند.مواد متخلخل بسته به اندازه خود به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند، براساس نماد گذاری IUPAC مواد میکروپروز موادی هستند که قطر حفره آنها کمتر از 2نانومتر است ومواد ماکروپروز موادی هستند که قطر حفره آنها بیشتر از50نانومتر میباشد. در نتیجه مزوپور در دسته میانه قراردارد. مواد مزوپور نمونه شامل برخی از انواع سیلیس و آلومینای هست که اندازه مشابه مزوپور خوب دارد. اکسیدهای های مزوپور از نیوبیم، تانتالیم، تیتانیوم، زیرکونیوم، سریم و قلع نیز گزارش شده است. بر اساس IUPAC یک ماده مزوپور را میتوان بی نظم کرد و یا در ساختار مزوپور قرار داد.
سنتز:
نانومواد مزوپور سیلیس بوسیله واکنش تترا استیل اورتو سیلیکات با یک نمونه ای از میله مجتمع ملکولی ساخته میشوند. در نتیجه مجموعه کره هایی با اندازه نانو و میله هایی که با آرایش منظمی از حفره ها پر شده اند بدست می آید. این نمونه میتواند از طریق شستشو با حلال تنظیم به pH مناسب برداشته شود.
در روش دیگر، ذره مزوپور را می توان با استفاده از روش سل ژل ساده و یا روش خشک کردن اسپری تهیه کرد. تترا اتیل اورتو سیلیکات نیز با یک مونومر پلیمر اضافی (بعنوان نمونه) استفاده می شود.

خصوصیات:

   
   

 

 
   
   
   

Materials Science, Mesoporous Materials, Nanomaterials More...

Related Categories

 mesoporous

form

nanoparticles

 

200nm

particle size  

4 nm pore size

pore size

 2230 °C(lit.)

      bp

>1600 °C(lit.)

mp     

توضیحات:

شکل : تقریبا کروی
وزن و بسته بندی:
5 گرم در بطری های شیشه ای

کاربرد:
مواد مزوپور به خوبی در برنامه های کاربردی که شامل جداسازی، تحویل مواد مخدر ، تصویربرداری نوری ، و مواد مرکب و کائوچو استفاده می شود.


قیمت و بسته بندی:
تماس با آقای اسلامی 09139679126خبرنامه ماهیانه

 شبکه خود را در این قسمت ثبت نمایید:

تماس با ما